Kolagén+Vitamin C+Kyselina hyaluronová

Kód: 203
33 hodnocení
345 Kč 5,75 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
7.8.2020

Kolagen může ve značné míře zlepšit stav pokožky, vlasů a nehtů, kostí, šlach, kloubů a svalů. Kyselina HA pomáhá odstraňovat odpad z buněk, které nemají přímou dodávku krve nebo malý krevní oběh. Vitamin C přispívá k normální činnosti imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Vitamin C působí na stav kostí, snižuje míru vyčerpání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolagen je přírodní protein, ze kterého je tvořena podstatná část soustavy lidského těla a je to základní složka v tvorbě pojivové tkáně. Přirozená produkce kolagenu dramaticky klesá s přibývajícím věkem. Nízká produkce kolagenu je jednou z příčin stárnutí. 

Nedostatek kolagenu se může projevit již po 25. roce života tvorbou prvních vrásek, matnými vlasy, sníženou kvalitou nehtů a oslabením svalstva.

Proto užívání kolagenu jako doplňku výživy podpoří práci buněk tvořících lidské tkáně a může ve značné míře zlepšit stav pokožky, vlasů a nehtů, kostí, šlach, kloubů a svalů.

Kolagen se v kosmetice a medicíně používá již dlouhou dobu. Tvorbu kolagenu významně podpoří současné užívání vitaminu C, protože jen dostatek vitaminu C v těle má schopnost zvýšit produkci kolagenu a elastinu (hlavní složka pružných vláken).

Zjistilo se, že kyselinu hyaluronovou produkuje tělo přirozeně a jejím úkolem je navazovat vodu a vytvářet gelovitou strukturu. Později se zjistilo, že kyselina hyaluronová hydratuje pokožku a vlasy, nachází se i ve výplni oční koule a v dásních, je přirozenou součástí nosní sliznice, nachází se v horních cestách dýchacích a v močovém měchýři, kromě toho také v kloubech, kde se chová jako tlumič nárazů.

Kyselina HA pomáhá odstraňovat odpad z buněk, které nemají přímou dodávku krve nebo malý krevní oběh např. chrupavka. Kromě toho kyselina hyaluronová dokonce pomáhá vytvářet nové buňky.Kolagen a kyselina hyaluronová jsou základní stavební prvky kůže.
Kolagen zpevňuje pleť a kyselina hyaluronová vyživuje a hydratuje kolagen. Kyselina hyaluronová zadržuje vodu a udržuje kolagen vlhký a elastický.

Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu doplněním vlhkosti a výživy kolagenu a zpomalit proces stárnutí. Kyselina hyaluronová neboli hyaluronan je stejně jako kolagen, látka tělu vlastní a je součástí kožní vrstvy. Funguje jako houbička, která je schopna nasát až tisícinásobné množství vody, než je její vlastní hmotnost. Nachází se v každé tkáni těla a v částech, které se bez vlhkosti neobejdou.

Vitamin C přispívá k normální činnosti imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Vitamin C působí na stav kostí, snižuje míru vyčerpání.

,,Vitamin C snižuje riziko srdečně-cévních onemocnění

Jak působí vitamin C:
zachycuje volné radikály, a tak chrání přijaté tuky před oxidací;
přebírá volné radikály od jiných antioxidantů a opět je aktivuje k nasazení;
- díky omezení volných radikálů se produkuje méně zánětlivých transmiterů. Tyto transmitery jsou jednou z hlavních příčin srdečně-cévních onemocnění;
- vitamin C obnovuje flexibilní funkčnost stěny artérie, aby se při vyšším tlaku mohla odpovídajícím způsobem natahovat a aby se zabránilo nebezpečným  mikroskopickým trhlinám;
- mimo to se sníží vytváření nánosů usazenin v artériích – tak zvané kornatění.´´ (JOPP, 2013:38)

Seznam bibliografických odkazů:
JOPP. A. 2013. Rizikový faktor nedostatek vitaminů. Praha: Gaudus s.r.o., 2013. s. 38

 

Výživové hodnoty:

 v 1 kapsli

  % RHP*

Vitamín C

48 mg

60 %

Rybí kolagen

10 mg

**

Kyselina Hyaluronová

360 mg

**

 

*   Referenční hodnota příjmu

** Referenční hodnota příjmu není stanovená

 

SLOŽENÍ: Vitamin C, Kyselina hyaluronová, rybí kolagen, vegetariánská kapsle vyrobená z hydroxypropylmethylcelulózy.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: