Vitamin D 1000 IU

Kód: 315
Novinka Tip
8 hodnocení
210 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
2.12.2020

Vitamin D přispívá k udržení zdravých kostí, zubů a správného fungování svalů, podílí se na fungovaní imunitního systému a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Pomáhá uklidňovat nervy, dopomáhá ke zdravému spánku a snižuje citlivost na bolest.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin D je rozpustný v tucích, lze ho získat jednoduchým způsobem, a sice ozářením sluncem nebo v potravě. Ultrafialové sluneční paprsky působí na provitamin uložený v hlubších vrstvách kůže, který se tak změní na vitamin a vstřebá se. Pokud se užívá ústní cestou, je resorbován ve střevech spolu s tuky. Smog a mraky snižují účinnost ultrafialového záření a tím i vznik tohoto vitamínu v kůži. Ve tmě se také samozřejmě přestává tvořit. Množství se vyjadřuje v mezinárodních jednotkách (IU). 

Tyto tablety mají příjemnou ovocnou chuť a rozpouštějí se v ústech pod jazykem, takže se dokážou rychle vstřebat a dostat do krevnímu oběhu.

Čím Vitamin D prospívá?

- ovládá resorpci a ukládání vápníku a fosforu v kostech a zubech a tím zvyšuje jejich pevnost (Mírný nedostatek vitaminu D způsobuje u lidí nepravidelné a křivé zuby)
- pokud je užíván spolu s vitaminem A a vitaminem C je prevencí proti virózám z nachlazení
- přispívá k udržení zdravých kostí, zubů a správného fungování svalů
- podílí se na fungovaní imunitního systému
- přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
- pomáhá v léčení zánětu spojivek
- pomáhá uklidňovat nervy, dopomáhá ke zdravému spánku a snižuje citlivost na bolest

Vitamin D - Speciální doporučení a tipy:

"Pro obyvatele velkých měst a oblastí se silným znečištěným ovzduším je vhodný vyšší příjem vitaminu D. Stejně tak i ti, kteří pracují v noci nebo pobývají jen omezeně na denním světle. Užíváte-li léky proti epilepsii, zvyšte příjem Vitaminu D. Ženy užívající antikoncepční tablety potřebují také více vitaminu D. Účinek Vitaminu D se projeví nejlépe s vitaminem A, cholinem, vápníkem a fosforem. Návaly tepla, noční pocení, křeče v nohou,podrážděnost, nervozita, duševní deprese, jsou mylně považované za známky přechodu (menopauzy). Ve skutečnosti jsou důsledkem nedostatku vitaminu D a vápníku, jejichž potřeba je v období přechodu zvýšená. Vitamin D pomáhá i proti zubnímu kazu, taktéž má podstatnou úlohu při předcházení paradentóze. Při paradentóze zarudnou dásně a zuby se postupně uvolňují až do vypadnutí.“ 

 „Vitamin D zlepšuje vstřebávání kalcia ve střevě, snižuje vylučování kalcia, fixuje kalcium v kostech a ovlivňuje především hormonální systém, který řídí zabudování kalcia. Vitamin D a kalcium jsou bezpodmínečně zapotřebí pro budování kostí. Především starší lidé potřebují vitamin D, protože v kůži vytvářejí již jen polovinu vitaminu D.“ 

„Vitamin D napomáhá vstřebávání vápníku, jeho uchování a  využití. Vápník potřebují i dospělí. Pomáhá uklidňovat nervy, dopomáhá k zdravému spánku a snižuje citlivost na bolest. Z nedostatku vitaminu D křehnou kosti, lehce se lámou a pacienti v nich mívají často bolesti, které mylně připisují revmatismu. Taktéž zlomeniny se velmi těžko hojí. Nedostatek vitaminu D způsobuje nedostatek vápníku v kostech. Může též dojít k svalovým křečím. Mírný nedostatek vitaminu D způsobuje u lidí následující změny, mají nepravidelné a křivé zuby. Vitamin D může být vstřebávaný do krve jen za přítomnosti tuku. Optimální dávka vitaminu D je podle výzkumu pro dospělé asi mezi 2 000 až 5 000 jed. denně. Pilulky vitaminu D dokáže organismus vstřebat až po 12. roku života. Vitamin A a D je ve vodním roztoku prakticky neúčinný. 

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

 

Výživové hodnoty:

 v 1 kapsli

  % RHP*

Vitamin D3 (cholekalciferol)

1000 IU 

 500 %

 

*   Referenční hodnota příjmu

** Referenční hodnota příjmu není stanovená

Dávkování: Nechte jednu tabletu denně rozpustit pod jazykem.

Složení: Třtinový cukr, oligofruktóza, sodná sůl kroskarmelosy, xylitol, kyselina citronová, ovocný punč, oxid křemičitý, rostlinný olej, citronový prášek, křemičitan hořečnatý

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: