Betakaroten - stop spálení od slunce

Letní měsíce plné slunečních paprsků se neodmyslitelně blíží. Proto je velmi důležité připravit svou pokožku na nadcházející opalování a samozřejmě s dostatečným předstihem. V rámci přípravy, která umožní bezpečné opalování, byste měli do své rutiny začlenit právě produkt betakaroten.

Blog - veľkosť obrázkov

A proč? 

Betakarotén je antioxidant, který příznivě ovlivňuje opálenou pokožku. Jeho velkou výhodou je, že díky němu bude vaše opálení trvající a mnohem krásnější. Pokud budete mít dostatečné zásoby betakaroténu, nemusíte se vůbec obávat, že vaše pokožka bude po pobytu na slunci nepříjemně začervenalá.

Betakarotén + Vitamín D

Naše novinka Betakarotén + Vitamín D může být užitečným pomocníkem v rámci kvalitní přípravy před letní dovolenou. Jinými slovy, vyšší příjem betakaroténu chrání vaši pokožku a dodá vám krásné přirozené opálení.

Také může pomáhat s dědičnými poruchami, které se vyznačují citlivostí na světlo. Používá se také na prevenci některých srdečních chorob, různých druhů rakoviny, šedého zákalu nebo stárnutí pokožky.

  • Vitamín A (betakarotén) podporuje odolnost proti infekcím postihujícím dýchací ústrojí, pomáhá proti stárnutí skvrn a zlepšuje celkový stav pokožky, vlasů nebo nehtů.
  • Vitamín D se podílí na fungování imunitního systému, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem, a pokud je užíván spolu s vitamínem A a vitamínem C, působí jako prevence proti virózám z nachlazení.

V těle se betakarotén proměňuje na vitamín A, tzv. retinol. Vitamín A potřebujeme pro správné fungování zraku a pro celkové zdraví očí. Betakarotén také posiluje imunitní systém a příznivě působí pro udržování zdravé pokožky.

Jak dlouho užívat?

Pro nejlepší dosažené výsledky je vhodné betakaroten užívat několik týdnů před letem nebo dovolenou u moře. Doplněk výživy doporučujeme užívat minimálně 2 měsíce předem.

Nedostatek vitamínu A může způsobit příznaky:

  • noční slepota;
  • únava;
  • kožní problémy;
  • oslabený imunitní systém.

Hlavní příčinou slepoty v některých částech světa může být právě nedostatek vitamínu A. Proto byste měli dbát na jeho dostatečný přísun do těla.

Obrázok WhatsApp 2024-02-18 o 14.48.59_4cb1a706

Autor článku: Bc. Aneta Hoferová

Zdroje:

https://dennikn.sk/blog/2885803/tuzite-po-krasnom-opaleni-pomoze-aj-betakaroten/ https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-999/beta-carotene

https://www.mountsinai.org/health-library/supplement/beta-carotene

https://www.urmc.rochester.edu/encyclopedia/content.aspx?contenttypeid=19&contentid=betacarotene

https://vitapura.com/why-beta-carotene-help-against-sun-rash/?lang=en

https://www.delish.com/food/a45344507/carrot-tan-science/

Fotografie:

https://www.pexels.com/sk-sk/photo/plavky-ovocie-cestovat-pobrezie-8157584/