Trápí mě: Hemoroidy

hemoroidy

O co jde?

Hemoroidy jsou nodózní (uzlovité) rozšířené žíly cévních pletení v oblasti konečníku a análního kanálu. Hemoroidy (žíly v konečníku) jsou přirozenou součástí každého lidského těla.  Problém nastává, pokud vznikne u hemoroidů onemocnění, kdy se hemoroidy zvětší, zapálí, dojde v nich k vytvoření krevní sraženiny. Z anatomického hlediska je sliznice konečníku vystlaná hustou cévní sítí, která zajišťuje výživu okolní tkáně. Při nadměrném tlaku se cévy nadměrně rozšíří, krev v nich se hromadí a mohou se vytvářet uzly (obdoba křečových žil).

Co radí odborníci?

„Léčení: vyrovnaná strava, doplněná 2x denně 10mg vitaminu B6. V případě, že by se operovali, je nutné brát vitamin E po operaci pro zabránění vzniku zjizvené tkáně, jejíž nepružnost by dělala potíže při defekaci (vyprazdňování). "

[DAVIS, 2013: 67]

„Jestliže máte zlatou žílu, užívání 1 polévkové lžíce otrub 3x denně, 1000mg vitaminu C 2x denně a 3 acidofilních tobolek 3x denně pomůže v léčbě. K lokální léčbě se hodí olej vitaminu E, kterým napustíme chumáč vaty a přiložíme jej na postižené místo.“ 

[MINDELL, 1994:279] 

,,Krvácející hemoroidy vznikly u dobrovolníků s nedostatkem vitaminu B6 a zmizely, kdy byl tento vitamin doplněn. Protože těhotným ženám vitamin B6 velmi často chybí, může se tento nedostatek považovat za příčinu hemoroidů, které jsou v tomto období tak časté.´´ 

   -- DAVIS. A. 1998. Uzdravme se. Praha: Pragma, 1998. s. 180

 

Související produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení