Co jste možná nevěděli: Očista tlustého střeva

O co jde?

Člověk denně přichází do styku s množstvím toxinů. Dostávají se do těla ze vzduchu, vody, půdy a v potravě. Naše strava se skládá z polotovarů, rafinovaného cukru a umělých látek, které náš organizmus nedokáže zpracovat. Hormony a antibiotika z masa, léky, alkohol a mnohé další látky se usazují v těle.

Právě střeva jsou místem, kde se usazuje nezpracovaná potrava a pokud nefungují správně, hromadí se v nich toxiny. Málokdo si uvědomuje, že střevo by za ideálních podmínek mělo vstřebávat vitamíny a minerály ze zpracované potravy zpět do těla. Pokud tento systém nefunguje správně, například když máme zácpu, toxické zbytky se ve střevě rozkládají pomalu a dostávají se zpět do těla. Čím je naše tělo déle vystaveno hnijící jídlu v zažívacím traktu, tím větší šanci máme onemocnět. Rakovina tlustého střeva je jedním z nejčastějších onkologických onemocnění v Česku a na Slovensku. Je tedy zřejmé, že střevům nevěnujeme dostatečnou pozornost.

Čištění tlustého střeva mu umožňuje opětovnou rehabilitaci a návrat ke správnému fungování.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že tlusté střevo nebylo navrženo tak, aby většinu času udržovalo potravu. Pomůže vám vaše střevo znovu absorbovat potřebné vitaminy a minerály. Pomůže vám zlepšit čas trávení, urychlit zpracování a vylučování, abyste mohli znovu obnovit energii.

Pokud čistíte tlusté střevo, bude to prospěšné pro celé tělo.