Co jste možná nevěděli: L-tryptophan

O co jde?

L- Tryptofan je esenciální aminokyselina, což znamená, že si ji náš organismus neumí sám vytvořit, ale přijímá ji pouze z potravy. Tryptofan pomáhá zlepšit náladu, uklidňuje, zlepšuje spánek a tím i regeneraci organismu. Jedním z důvodů PMS je kombinovaný nedostatek vitaminu B6, B3 a tryptofanu. Změní-li se týden před periodou hormonální systém ženy, potom se spotřebovává víc vitaminu B6 a B3.

Přírodní prostředek na zlepšení nálady, napomáhá proti pocitu strachu, úzkosti a napětí. S jeho pomocí se můžete zbavit neklidného a měkého spánku, nadměrné chuti k jídlu a předejdete vzniku migrény.

L-Tryptofan je vhodný:

  • při úzkostech, strachu, neklidu a napětí;
  • pro osoby s poruchami spánku, usínání a brzkého probouzení se;
  • při odvykání kouření, alkoholu a jiných závislostí;
  • při nadměrném apetitu a přejídání;
  • na oddálení vzniku migrenózních záchvatů;
  • na zvládnutí každodenních stresových situací;
  • na potlačení nervozity a napětí.

Co říkají odborníci?

„Tryprofan je esenciální aminokyselina, kterou využívá mozek - společně s vitaminem B6, niacinem (nebo niacinamidem) a magnesiem - pro tvorbu serotoninu, jednoho z neurotransmiterů. Zabezpečuje přenos informace pro spánek mezi mozkem a ostatním tělem.

Čím pomáhá organismu?

Zabezpečuje přirozený spánek, snižuje vnímavost bolesti, působí jako nelékové antidepresivum, uvolňuje napětí a tlumí úzkost, pomáhá zvládnout alkoholismus a snižovat příznaky chemických poruch v organismu vyvolaných alkoholem.. .
L-tryprofan jako uspávací prostředek účinkuje nejlépe v dávce 500mg. Doporučuje se jej užít hodinu a půl před spaním spolu se 100mg vitamínu B6, 100mg niacinamidu a 130mg chelátu magnesia. V průběhu užívání tryprofanu nezapomínejte, že při snídani a večeři potřebujete také užít vyrovnaný B komplexový přípravek (50-100mg vitaminů B1, B2 a B6).“

Zdroj: MINDELL. E. 1994. Vitaminová Bible. Budapest: Gloria, 1994. s. 159-160