Co jste možná nevěděli: L-tryptophan

O co jde?

Přírodní prostředek na zlepšení nálady, napomáhá proti pocitu strachu, úzkosti a napětí. S jeho pomocí se můžete zbavit neklidného a měkého spánku, nadměrné chuti k jídlu a předejdete vzniku migrény.

Co říkají odborníci?

„Tryprofan je esenciální aminokyselina, kterou využívá mozek - společně s vitaminem B6, niacinem (nebo niacinamidem) a magnesiem - pro tvorbu serotoninu, jednoho z neurotransmiterů. Zabezpečuje přenos informace pro spánek mezi mozkem a ostatním tělem.

Čím pomáhá organismu?

Zabezpečuje přirozený spánek, snižuje vnímavost bolesti, působí jako nelékové antidepresivum, uvolňuje napětí a tlumí úzkost, pomáhá zvládnout alkoholismus a snižovat příznaky chemických poruch v organismu vyvolaných alkoholem.. .
L-tryprofan jako uspávací prostředek účinkuje nejlépe v dávce 500mg. Doporučuje se jej užít hodinu a půl před spaním spolu se 100mg vitamínu B6, 100mg niacinamidu a 130mg chelátu magnesia. V průběhu užívání tryprofanu nezapomínejte, že při snídani a večeři potřebujete také užít vyrovnaný B komplexový přípravek (50-100mg vitaminů B1, B2 a B6).“

Zdroj: MINDELL. E. 1994. Vitaminová Bible. Budapest: Gloria, 1994. s. 159-160

Produkty