Trápí mě: Imunita

imunita

O co jde?

Stav imunitního systému ve značné míře určuje náš celkový zdravotní stav. Pro zachování zdraví během celého života je posílení imunity velmi důležité. Imunitní systém je komplex buněk a orgánů, které organismus ochraňují před nepříznivými vlivy miliony bakterií, virů, parazitů, mikrobů a před škodlivými účinky různých toxických látek. Je složitý, komplikovaný, funguje nonstop bez přestávky tak, že si to člověk ani neuvědomuje. Pokud imunitní systém nefunguje správně, organismus potřebuje účinné prostředky a různé techniky na posílení imunity. Je velmi důležité, aby byl imunitní systém schopen poskytnout organismu vhodnou ochranu.

Rýma

Rýma je velmi častou infekcí, sice nezávažnou, ale velmi nepříjemnou. O rýmě můžeme mluvit pokud se vyskytnou alespoň dva z následujících příznaků: výtok z nosu, ucpání nosu, kýchání nebo svědění. Z dalších příznaků při rozšiřování rýmy do okolí jsou kašel, bolest v krku, zvýšená tělesná teplota do 38,5 stupně, malátnost a únava, ale také ztráta čichu a změna vnímání chuti, eventuálně i nedoslýchavost.

Co radí odborníci?

„ V lekárskej literatúre sa píše, že nie je známe účinné liečenie nádchy. Rôzne predpisované liečivá trochu zmiernia příznaky, ale nemoc neskrátia. Naproti tomu najmä v staršej lekárskej literatúre nenájdeme novšie poznatky. Napr. o tom, že väčšine ochorení na nádchu možno zabrániť vitamínom C, bez použitia akýchkoľvek iných liečiv. V jedle dnešného človeka je ho príliš málo, aby nás mohol účinne chrániť.

      -- DAVIS. A. 2013. Čo vám chýba aby ste boli fit. Bratislava: Eko-konzult, 2013. s. 98

Na posílení imunity doporučujeme tyto produkty:

  • Vitamin C - stimuluje imunitní systém v průběhu virových a bakteriálních infekcí k větším výkonům
  • Vitaminy B - chrání před parazity a zvyšuje aktivitu imunitního systému
  • Vitamin D - podporuje obranyschopnost těla a je prevencí proti virózám
  • Multi Vitamineral - pomáhá celkovému psychickému a fyzickému zdraví těla
  • Zinek - působí proti nachlazení tím, že zvyšuje aktivitu imunitního systému
  • Koenzym Q10 - silný antioxidant, podporuje imunitu, zvyšuje odolnost organizmu a pomáhá při problémech s tlakem
  • Česnek - zvyšuje antioxidační kapacitu těla, přispívá k dobrému zdraví a vysoké obranyschopnosti těla

Ebook zdarma 5 tipů jak si zlepšit imunitu stáhnete zde.

Související produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení