Trápí mě: Imunita

imunita

O co jde?

Stav imunitního systému ve značné míře určuje náš celkový zdravotní stav. Pro zachování zdraví během celého života je posílení imunity velmi důležité. Imunitní systém je komplex buněk a orgánů, které organismus ochraňují před nepříznivými vlivy miliony bakterií, virů, parazitů, mikrobů a před škodlivými účinky různých toxických látek. Je složitý, komplikovaný, funguje nonstop bez přestávky tak, že si to člověk ani neuvědomuje. Pokud imunitní systém nefunguje správně, organismus potřebuje účinné prostředky a různé techniky na posílení imunity. Je velmi důležité, aby byl imunitní systém schopen poskytnout organismu vhodnou ochranu.

Rýma

Rýma je velmi častou infekcí, sice nezávažnou, ale velmi nepříjemnou. O rýmě můžeme mluvit pokud se vyskytnou alespoň dva z následujících příznaků: výtok z nosu, ucpání nosu, kýchání nebo svědění. Z dalších příznaků při rozšiřování rýmy do okolí jsou kašel, bolest v krku, zvýšená tělesná teplota do 38,5 stupně, malátnost a únava, ale také ztráta čichu a změna vnímání chuti, eventuálně i nedoslýchavost.

Co radí odborníci?

„ V lekárskej literatúre sa píše, že nie je známe účinné liečenie nádchy. Rôzne predpisované liečivá trochu zmiernia příznaky, ale nemoc neskrátia. Naproti tomu najmä v staršej lekárskej literatúre nenájdeme novšie poznatky. Napr. o tom, že väčšine ochorení na nádchu možno zabrániť vitamínom C, bez použitia akýchkoľvek iných liečiv. V jedle dnešného človeka je ho príliš málo, aby nás mohol účinne chrániť.

      -- DAVIS. A. 2013. Čo vám chýba aby ste boli fit. Bratislava: Eko-konzult, 2013. s. 98

Na posílení imunity doporučujeme tyto produkty:

  • Vitamin C - stimuluje imunitní systém v průběhu virových a bakteriálních infekcí k větším výkonům
  • Vitaminy B - chrání před parazity a zvyšuje aktivitu imunitního systému
  • Vitamin D - podporuje obranyschopnost těla a je prevencí proti virózám
  • Multi Vitamineral - pomáhá celkovému psychickému a fyzickému zdraví těla
  • Zinek - působí proti nachlazení tím, že zvyšuje aktivitu imunitního systému
  • Koenzym Q10 - silný antioxidant, podporuje imunitu, zvyšuje odolnost organizmu a pomáhá při problémech s tlakem
  • Česnek - zvyšuje antioxidační kapacitu těla, přispívá k dobrému zdraví a vysoké obranyschopnosti těla