Co jste možná nevěděli: Kolagen

O co jde?

Kolagen je výživový doplněk, který podporuje syntézu kolagenu.

Kolagen je jedním z hlavních bílkovin v lidském těle, přítomný téměř ve všech lidských tkáních. Je to základní stavební blok, mimo jiné kůže, šlach, kostí, kloubů nebo rohovky očí. Je odpovědný za produkci synoviální tekutiny, elasticitu a tvrdost chrupavky, hydrataci a obnovu pokožky. Kolagen ovlivňuje soudržnost, sílu a elasticitu pojivové tkáně. Má také jedinečnou schopnost vázat vodu tak, aby pokožka udržovala správnou sílu, pružnost a napětí.

Kolagen je přírodní protein, ze kterého je tvořena podstatná část soustavy podporující tělo a je to základní složka v tvorbě pojivových tkání. Lidské tělo doslova drží dohromady pouze pojivové tkáně.

Díky kolagenu si jednotlivé orgány a tkáně udržují svou sílu a pružnost. Kolagen představuje až 25% celkové hmotnosti bílkovin v lidském těle.
Přibližně 75% naší pokožky je kolagen a celkově asi 30% lidského těla je tvořeno kolagenem. Nedostatek kolagenu v celém těle způsobuje tuhost a bolest kloubů a svalů - což jsou časté doprovodné známky narůstajícího věku.

Bez kolagenu se celé lidské tělo doslova pomalu zhroutí.

Produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení