6 znaků hormonální nerovnováhy a jak ji vyřešit přírodním způsobem

3_9

Hormony nás vědí potrápit. Jak posoudit, zda jsou vaše zdravotní potíže způsobené právě hormony? 

Toto jsou nejčastější projevy hormonální nerovnováhy:

  • Návaly horka
  • Nárůst tělesné hmotnosti
  • Nechuť na sex
  • Problémy s menstruací
  • Akné a jiné kožní problémy
  • Snížení plodnosti

Pokud jsou vám tyto příznaky povědomé, je velká pravděpodobnost, že vaše hormony nejsou v rovnováze. Co s tím? Nejvíce používaná léčba hormonálních problémů jsou léky. Na tom by nebylo nic špatného, ​​kdyby účinkovali pouze na nemocnou oblast a problém by řešily. Nicméně léky mají hodně vedlejších škodlivých účinků, které se časem ukáží a co je důležité, neřeší příčinu problému, pouze zahlazují následky.

2_12

Pokud máte tedy zájem řešit své hormonální potíže přírodní cestou, zkuste to pomocí správné výživy. Extrémně důležitý je DOSTATEK VŠECH vitamínů a minerálů (v případě, že by se v těle vytvořil i minimální nedostatek, už se mohou začít vytvářet problémy) a ostatních živin (mastné kyseliny, antioxidanty atd.). Jmenovitě jde hlavně o vitaminy A, C, D, E a všechny vitaminy B-komplexu, z minerálů je to hlavně vápník, hořčík, draslík, zinek, selen a jód. Ideální je doplňovat tyto látky prostřednictvím přírodních doplňků stravy.

A co vy? Daří se vám mít vaše hormony pod kontrolou?

 Produkty pro hormonální nerovnováhu 

 

Pokud se vám článek líbí, nezapomeňte se o něj podělit s přáteli. Stačí kliknout na tlačítko SDÍLET níže.

1_10 

Zdroj obrázků: Canva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení