98% produktů SKLADEM. Objednávky odesíláme obratem.

Trápí mě: Menopauza

menopauza

O co jde?

Menopauza znamená pro ženu konec plodného období. Menopauza je období, kdy skončila tvorba ženských hormonů estrogenů, což má pro organismus ženy několik zásadních důsledků.
Menopauza zasahuje ženy mezi 45. a 55. rokem života. Nemusí to však znamenat tragédii a žena navzdory přechodu a menopauze může vést plnohodnotný a šťastný život.
Příznaky menopauzy můžeme rozdělit na tři základní skupiny: vegetativně - krátkodobé pocení a návaly trvající pár minut, organické příznaky - doprovázejí snížení ochlupení na ohanbí, změny na sliznici pochvy, problémy s kůží, snížení odolnosti na stres a jiné. Posledním příznakem menopauzy je metabolický syndrom, kdy dochází k řídnutí kostí a osteoporóze.

Co radí odborníci?

„Problémy s přechodem jsou často silnější než v pubertě, hlavně proto, že ve stravě chybí mnoho živin, bílkoviny, vápník, hořčík, vitaminy D, E a kyselina pantotenova (B5) dlouhá léta před začátkem menopauzy. Protože se vápník hůře vstřebává a narůstají jeho ztráty v moči, když se snižuje produkce estrogenu, následkem takového nedostatku vápníku je často nervozita, podrážděnost, nespavost, bolesti hlavy a deprese. Tyto potíže se dají jednoduše překonat, když se zvýší přísun vápníku, hořčíku a vitaminu D, a absorpce těchto živin probíhá normálně. 
Behem menopauzy se desetkrát až padesátkrát zvyšuje potřeba vitaminu E oproti původnímu stavu. Minerálním olejům ve všech podobách by se měla žena vyhýbat hlavně v období menopauzy.“
      -- DAVIS. A. 1998. Uzdravme se. Praha: Pragma, 1998. s. 330-331

Související produkty