Trápí mě: Psoriáza či lupénka

psoriaza

O co jde?

Psoriáza aneb lupénka je jedním z nejčastějších chronických onemocnění kůže u lidí. Při psoriáze její vlastní imunitní systém spustí rychlý růst a zvýšené olupování buněk pokožky. Buňky zdravé pokožky dozrávají a olupují se za 28-30 dní. Tento proces se u lidí trpících psoriázou urychlí a zkrátí až na 3-4 dny.

Co radí odborníci?

,,Ekzematická kožní choroba lupénka se objevuje při špatném zpracovávání tuků. Lidé trpící touto chorobou mají obvykle v krvi a kůži nadměrnou hladinu cholesterolu a jakmile se podaří ji upravit, nemoc odchází. Při lupénce se dá také přispět k uzdravení vitaminy A a B6. Já doporučuji jen 3 lžíce granulátového lecitinu denně se všemi potřebnými živinami, které pomáhají játrům produkovat vlastní lecitin.
Tukové nádory a zásoby cholesterolu nebo ateromasy na kůži, které také souvisejí s nízkým obsahem lecitinu v krvi, se objevili u zvířat, která přijímala hydrogenované tuky. Zmizela, když začala přijímat rostlinné oleje nebo neobyčejně vysoké množství vitaminu C. Tyto nádory obsahují cholesterol, nasycené tuky a velké procento peroxidů nebo jedovatých látek, které se vytvořily z tuků při nedostatku vitaminu E. Z tohoto zjištění vyplývá, že postižení trpí nedostatkem vitaminu E a měli by ho dostávat ve velkém množství.´

      -- DAVIS. A. 1998. Uzdravme se. Praha: Pragma, 1998. s. 160