Trápí mě: Psoriáza či lupénka

psoriaza

O co jde?

Psoriáza aneb lupénka je jedním z nejčastějších chronických onemocnění kůže u lidí. Při psoriáze její vlastní imunitní systém spustí rychlý růst a zvýšené olupování buněk pokožky. Buňky zdravé pokožky dozrávají a olupují se za 28-30 dní. Tento proces se u lidí trpících psoriázou urychlí a zkrátí až na 3-4 dny.

Co radí odborníci?

,,Ekzematická kožní choroba lupénka se objevuje při špatném zpracovávání tuků. Lidé trpící touto chorobou mají obvykle v krvi a kůži nadměrnou hladinu cholesterolu a jakmile se podaří ji upravit, nemoc odchází. Při lupénce se dá také přispět k uzdravení vitaminy A a B6. Já doporučuji jen 3 lžíce granulátového lecitinu denně se všemi potřebnými živinami, které pomáhají játrům produkovat vlastní lecitin.
Tukové nádory a zásoby cholesterolu nebo ateromasy na kůži, které také souvisejí s nízkým obsahem lecitinu v krvi, se objevili u zvířat, která přijímala hydrogenované tuky. Zmizela, když začala přijímat rostlinné oleje nebo neobyčejně vysoké množství vitaminu C. Tyto nádory obsahují cholesterol, nasycené tuky a velké procento peroxidů nebo jedovatých látek, které se vytvořily z tuků při nedostatku vitaminu E. Z tohoto zjištění vyplývá, že postižení trpí nedostatkem vitaminu E a měli by ho dostávat ve velkém množství.´´ 
      -- DAVIS. A. 1998. Uzdravme se. Praha: Pragma, 1998. s. 160

Související produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení