Trápí mě: Kosti

kost

O co jde?

Kost nebo kostní tkáň je tvrdá pojivová tkáň nebo opěrný orgán zformovaný z této tkáně. Kosti spolu vytvářejí strukturu a tvar těla, ochraňují vnitřní orgány a spolu se svaly a klouby zajišťují pohyb.

Co radí odborníci?

,,Mnohé bolesti hlavy a chrbtice sú spôsobené nedostatkom živín, potrebných pre výživu kostí. Kosti potrebujú stály prívod bielkovín (a všetkých živín, potrebných na využitie bielkovín), vitamínu Chorčík, vitamín D, vápnik a fosfor. 
Pozor: fosforu je v našej strave nadbytok, čo spôsobuje nedostatok vápnika."

      -- DAVIS. A. 2013. Čo vám chýba aby ste boli fit. Bratislava: Eko-konzult, 2013. s. 84-85

,,Na kostech neustále vznikají jemné mikrotrhlinky, asi tak jako na hodně frekventovaném dálničním mostě, na které se pravidelně musí části opravovat, nově vyspárovat a vyměňovat. Demoliční čety (osteoklasty) zlikvidují starý, popraskaný kostní materiál. Tímto způsobem se denně vyfrézuje z Vašich kostí 400mg kalcia a kolagenových vláken. Demoliční skupiny dostávají příkazy od 20 různych hormonů a bezpodmínečně potřebují suroviny jako kalcium, magnézium, zinek a vitamín D, C a K, které společně zajištují vstřebání a zabudování kalcia do kostí.´´

,,Vitamín D a kalcium jsou bezpodmínečně zapotřebí pro budování kostí. Především starší lidé potřebují vitamín D, protože v kůži vytvářejí již jen polovinu vitamínu D. Vitamín D zlepšuje vstřebávání kalcia ve střevě, snižuje vylučování kalcia, fixuje kalcium v kostech a ovlivňuje především hormonální systém, který řídí zabudování kalcia.´´
      -- MINDELL. E. 1994. Vitaminová Bible.  Budapest: Gloria, 1994. s. 61-63

Související produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení