Selen 100 mcg (vysoká biologická dostupnost) - 90 kaps.

Bez alergenů, GMO a lepku
13 hodnocení
229 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
8.12.2023

Selen podporuje činnost imunitního systému a štítné žlázy a chrání buňky před oxidačním stresem. Podílí se na optimální tvorbě spermií a zvyšuje jejich aktivitu. Udržuje pružnost vazivových tkání a pomáhá v ochraně proti mozkové příhodě a srdečním chorobám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Selen

Selen je důležitý stopový prvek. I když ho naše tělo potřebuje poměrně málo, jeho nepřítomnost nebo nedostatek má na celkové zdraví velké dopady.

Každá tobolka tohoto produktu dodává 100 mcg elementárního selenu ze selenomethioninu, což je organický zdroj vysoce důležitého stopového prvku selenu s vysokou biologickou dostupností (míra, do jaké organizmus využije podanou látku).

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergenů

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru

Standardní strava obsahuje velmi málo selenu. Nejlepší zdroje selenu jsou brazilské ořechy, mořské plody, ryby a pivovarské kvasnice, ale protože jen málo lidí začleňuje tyto potraviny do své stravy pravidelně, většina má nedostatek selenu.

Antioxidační vlastnosti selenu pomáhají zpomalovat stárnutí a předcházet poškození buněk volnými radikály. Volné radikály jsou přírodní vedlejší produkty metabolismu kyslíku, které mohou přispět k rozvoji chronických onemocnění, jako je rakovina nebo srdeční choroby.

Čím selen prospívá?

  • chrání buňky před oxidačním stresem
  • snižuje riziko některých druhů nádorů
  • udržuje pružnost vazivových tkání a pomáhá v ochraně proti mozkové příhodě a srdečním chorobám
  • brání návalům tepla v menopauze
  • podporuje činnost imunitního systému a štítné žlázy
  • podílí se na optimální tvorbě spermií a zvyšuje jejich aktivitu
  • příznivě ovlivňuje růst a udržení zdravých vlasů a nehtů

 Speciální doporučení a tipy:

"Muži potřebují větší množství selenu než ženy. Více než polovina celkového množství obsaženého v těle je umístěna ve varlatech a prostatě. Selen se ztrácí při ejakulaci.
Když je potrava obvykle obsahující dostatek selenu, pěstována na půdě, která selen neobsahuje, žádný selen se samozřejmě do těla nedostate. Doporučuji proto v každém případě užívat doplňky 100-200mcg jako ochranu před výše zmíněnými chorobami."


(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

Pro ještě lepší účinek doporučujeme dokoupit tyto produkty: Vitamin E, Vápník, Zinek, Vitamin A.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: