Vitamin E 400IU přírodní 100ks

Kód: 116
15 hodnocení
648 Kč 6,48 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
7.8.2020

Vitamin E brání tvorbě krevních sraženin, případně ulehčí jejich rozpuštění. Zmírňuje únavu. Brání hrubému jizvovatění současně zvenku i zevnitř. Urychlí hojení popálenin. Má močopudné účinky a tím může snižovat krevní tlak. Napomáhá prevenci potratů. Zmírňuje křeče dolních končetin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin E přispívá k:

- ochraně buněk před oxidačním stresem. Oxidační stres je původcem mnoha onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, různé typy rakovinyonemocnění koronárních tepen či diabetes mellitus, ale i mnoho dalších onemocnění. Oxidační stres je nerovnováha mezi antioxidační kapacitou buňky a množstvím volných radikálů.

,,Je to sloučenina rozpustná v tucích, která se ukládá v játrech, tukové tkáni, srdci, svalech, varlatech, děloze, krvi i v nadledvinách a hypofýze. Má silný antioxidační účinek a v organismu proto brání peroxidaci nenasycených tuků, vitaminu A, selenu, obou aminokyselin s obsahem síry a vitaminu C. Stupňuje účinek vitaminu A.Velmi důležitá je jeho schopnost rozšiřovat cévy a bránit srážení krve. Kdo užívá vitamin E zůstává déle mladým, protože oxidací se urychluje stárnutí. Dodáním kyslíku zvyšuje odolnost organismu. Současně s vitaminem A chrání plíce proti škodlivému účinku znečištěného ovzduší.  Brání tvorbě krevních sraženin, případně ulehčí jejich rozpuštění. Zmírňuje únavu. Brání hrubému jizvovatění současně zvenku i zevnitř. Urychlí hojení popálenin. Má močopudné účinky a tím může snižovat krevní tlak. Napomáhá prevenci potratů. Zmírňuje křeče dolních končetin. Když pijete pravidelně chlorovanou vodu, vaše potřeba vitaminu E je zvýšená. Více vitaminu E je nutné podávat těhotným a kojícím ženám, ženám užívajícím antikoncepční nebo jiné hormonální přípravky. Ženám v klimakteriu doporučuji vyšší příjem vitaminu E.“ [MINDELL, 1994:89-92]

Bolest v očích, v srdci, v nohou, chodidlech, jiných tkáních, kde je krevní oběh zhoršený uloženými tuky, se často zlepší už po několika dnech po přidání vitaminu E, protože snižuje potřebu kyslíku v organismu. Vitamin E kromě toho rozpouští jizvy na stěnách cév, způsobené kouřením cigaret, dusičnanů z umělých hnojiv a usazením cholesterolu. Při  nedostatku vitaminu E se tromby tvoří velmi lehce a naopak, při jeho dostatku se tromby netvoří. Vitamin E též pomáhá při nedostatku kyslíku, napomáhá snížení příliš rychlého pulzu a k úpravě elektrokardiogramu. Nejvyšší úmrtnost na srdeční infarkty je u osob s neobvykle vysokou potřebou vitaminu E. Vitamin E posiluje srdeční svalstvo, zabraňuje trombózám a někdy snižuje zvýšený krevní tlak.“  [DAVIS, 2013:163]

 „Nepůsobí jenom jako antioxidant (oxidační ochrana krevních tuků), nýbrž na mnoha úrovních proti srdečně-cévním onemocněním:
- vitamin E způsobuje menší přilnavost krevních destiček. Takže se méně zachytávají na artériích.
- vitamin E ředí krev. Krev proto snáze protéká zúženými cévami. 
- vitamin E snižuje sráženlivost krve podobně jako Aspirin. Prodlužuje dobu, po kterou krvácíte, než se rána uzavře krevní sraženinou. To je velmi důležité u již zvápenatělých  zúžených artérií. Protože vitamin E snižuje riziko, že krevní sraženina ve zúžené artérii zablokuje přístup k srdci nebo k mozku. Tato uzavření krevní sraženinou jsou příčinou dvou třetin všech srdečních infarktů a mozkových příhod.
- vitamin E snižuje jako Aspirin zánětlivé faktory. Muži s vysokou hladinou zánětlivých transmiterů utrpí třikrát častěji srdeční infarkt než muži s menším množstvím zánětlivých transmiterů.
Vitamin E společně s přidanými Omega 3 – tuky z ryb snižuje nejvíce riziko srdečně – cévních onemocnění. Posledních asi 100 let jíme dvakrát více tuků než v posledních 2 milionech let lidské historie. Artérie jsou jí po tučném jídle zaplaveny. Aby bylo vůbec možné bezpečně transportovat tolik tuku krevním řečištěm, potřebujete mnohem více vitaminu E na ochranu před volnými radikály.Uměle vyrobený vitamin E je bohužel jen z poloviny tak účinný jak přírodní.To znamená: 400 mg uměle vyrobeného vitaminu E odpovídá účinku 200g  přírodního vitaminu E. Přírodní vitamn E je d-alfa tokoferol a uměle vyrobený dl-alfa tokoferol.“ [JOPP, 2013:35-37]

Výživové hodnoty:

 v 1 kapsli

  % RHP*

Vitamin E přírodní (d-alfa-tokoferol acetát)

400 IU / 294 mg

2450 %

 

*   Referenční hodnota příjmu

** Referenční hodnota příjmu není stanovená

 

SLOŽENÍ: stabilizátor: želatina, emulgátor: glycerol a voda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: