Probio10 (tyndalizovaná probiotika + akáciová vláknina) - 60 kaps.

Vegan Bez alergenů, GMO a lepku
32 hodnocení
320 Kč 711,11 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023

Probio10 obsahuje tyndalizovaná probiotika a prebiotickou akáciovou vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmenů a 10 mld. probiotických buněk (CFU). Garance počtu buněk až 24 měsíců. Velmi odolné kmeny vůči kyselému prostředí v žaludku – díky tomu se živé kultury probiotik dostanou v maximální míře do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení. Akaciová vláknina se dokáže udržet v celé délce střeva od začátku po konec po dobu až 48 hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Probio10 obsahuje tyndalizovaná probiotika a prebiotickou akáciovou vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmenů a 10 miliard probiotických buněk (CFU). Garance počtu buněk až 24 měsíců. Velmi odolné kmeny vůči kyselému prostředí v žaludku – díky tomu se živé kultury probiotik dostanou v maximální míře do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení. Akaciová vláknina se dokáže udržet v celé délce střeva od začátku po konec po dobu až 48 hodin. Uvolňuje se 24 až 48 hodin v protikladu s ostatními typy vláknin, které se udrží pouze v první třetině tenkého střeva a uvolňují se jen 2 až 6 hodin, čímž se oslabuje jejich efekt.

icon_vegan  Vegan

icon_GMO  Bez GMO, lepku a laktózy
 
icon_bez alergenov  Bez alergenů

icon_10  10 probiotických kmenů
 
icon_10  10 miliard probiotických buněk

icon_tyndalizovane  Tyndalizované
 

Kdo by měl užívat probiotika?

 • Pracující lidé - Klinická studie prokázala, že pracující lidé, kteří užívali probiotika byli 2,5 krát méně práceneschopní než ti, kterým bylo podáváno placebo. Účinek probiotik se nejvíce prokázal u pracujících na směny.
 • Senioři - Studie prokázaly, že u seniorů nad 60 let byl pokles přirozeně nacházejících se bakterií ve střevech až 1000 násobný oproti mladé populaci. Tento pokles způsobuje vznik zácpy, průjmu a nezřídka i různých typů infekcí v důsledku snížení imunity.
 • Každý, kdo je vystaven stresu, nemoci či infekci. Při průjmu, zácpě, při léčbě antibiotiky či při dlouhodobém užívání některých léků.
 • Ti, co užívají antibiotika - v případě, že užíváte antibiotika, užijte tento produkt 2-3 hodiny po užití antibiotik s malým jídlem.

Symbiotika (nový typ probiotik)

Probiotické kmeny (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidoobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Streptococcus thermophilus) jsme zkombinovali s prebiotickou* vlákninou, která zajistí výživu těchto kmenů a jejich následné množení ve střevech. Takto vzniká nový typ probiotik, které nazýváme SYMBIOTIKA.

*prebiotický – jsou to převážně pro člověka nestravitelné vlákniny, které jsou výživou pro dobré bakterie a střevní mikroflóru v našich střevech.

Prebiotická akáciová vláknina

Naše probiotika obsahují také prebiotickou akáciovou vlákninu, která dokáže vyživovat dobré probiotické bakterie v našich střevech a dokáže se udržet v celé délce střeva od začátku po konec po dobu až 48 hodin. Uvolňuje se 24 až 48 hodin v protikladu s ostatními typy vláknin, které se udrží pouze v první třetině tenkého střeva a uvolňují se jen 2 až 6 hodin, čímž se oslabuje jejich efekt. Jedná se o unikátní vlákninu, která se používala již v době faraonů 2000 let před Kristem.

Co jsou tyndalizovaná probiotika a v čem jsou výjimečné?

Tyndalizace je speciální tepelná úprava probiotik, při které se zachovávají jejich výhody a odstraňují se nevýhody.

Tyndalizovaná probiotika jsou odpovědí na problém, který máme s živými probiotiky - chceme-li zajistit jejich účinnost, je potřeba je skladovat v lednici. Tyndalizovaná probiotika můžete skladovat při pokojové teplotě do 25°C a ručíme za to, že až po dobu 24 měsíců si zachovají takový počet bakterií, jaký měli při výrobě.

Jejich hlavním znakem je vysoká odolnost, co přináší několik výhod:

 • Odolnost vůči vyšším teplotám.
 • Stabilitu v tekutinách.
 • Stabilitu v jemných gelech.
 • Zpracovatelnost i v jiných formách, ve kterých by jinak živá probiotika nedokázala přežít.

Bakteriální kmeny:

Při výrobě používáme osvědčené bakteriální kmeny:

 • Lactobacillus acidophilus
 • Lactobacillus casei
 • Lactobacillus plantarum
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Lactobacillus bulgaricus
 • Bifidoobacterium bifidum
 • Bifidobacterium lactis
 • Bifidobacterium breve
 • Bifidobacterium longum
 • Streptococcus thermophilus

Bifobacterium a Lactobacillus

Velmi odolné kmeny vůči kyselému prostředí v žaludku. Díky tomu se živé kultury probiotik dostanou v maximální míře do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení.

Lactobacillus bulgaricus

Z dostupných studií amerických vědců se blahodárné účinky potvrdily v různých pro život důležitých oblastech: imunitní systém, tlusté střevo, tenké střevo, játra či alergie.

Streptococcus thermophilus

Studie provedená v australském Adelaide v roce 2009 také prokázala příznivé účinky, které má Streptococcus thermophilus při léčbě potkanů ​​trpících na mukositidu (poškození sliznice, což je vedlejší účinek chemoterapeutických léků).

Jak je užívat + co v případě, že užíváte antibiotika

V našich probiotikách naleznete 10 probiotických kmenů a 10 miliard bakterií v denní dávce. Ta je velmi příjemná a to 2 kapsle denně. Důležité je užít tuto dávku spolu s jídlem nebo hned po jídle a v případě, že užíváte antibiotika, 2-3 hodiny po užití antibiotik s malým jídlem.

 

Celé složení a dávkování naleznete na fotografii nahoře (po hlavní fotografii produktu).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: