Probio10 (tyndalizovaná probiotika + akáciová vláknina) - 60 kaps.

Vegan Bez alergenů, GMO a lepku
52 hodnocení
320 Kč 711,11 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
21.6.2024

Probio10 obsahuje tyndalizovaná probiotika a prebiotickou akáciovou vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmenů a 10 mld. probiotických buněk (CFU). Garance počtu buněk až 24 měsíců. Velmi odolné kmeny vůči kyselému prostředí v žaludku – díky tomu se živé kultury probiotik dostanou v maximální míře do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení. Akaciová vláknina se dokáže udržet v celé délce střeva od začátku po konec po dobu až 48 hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Probio10 obsahuje tyndalizovaná probiotika a prebiotickou akáciovou vlákninu. Obsahuje 10 probiotických kmenů a 10 miliard probiotických buněk (CFU). Garance počtu buněk až 24 měsíců. Velmi odolné kmeny vůči kyselému prostředí v žaludku – díky tomu se živé kultury probiotik dostanou v maximální míře do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení. Akaciová vláknina se dokáže udržet v celé délce střeva od začátku po konec po dobu až 48 hodin. Uvolňuje se 24 až 48 hodin v protikladu s ostatními typy vláknin, které se udrží pouze v první třetině tenkého střeva a uvolňují se jen 2 až 6 hodin, čímž se oslabuje jejich efekt.

icon_vegan  Vegan

icon_GMO  Bez GMO, lepku a laktózy
 
icon_bez alergenov  Bez alergenů

icon_10  10 probiotických kmenů
 
icon_10  10 miliard probiotických buněk

icon_tyndalizovane  Tyndalizované
 

Kdo by měl užívat probiotika?

 • Pracující lidé - Klinická studie prokázala, že pracující lidé, kteří užívali probiotika byli 2,5 krát méně práceneschopní než ti, kterým bylo podáváno placebo. Účinek probiotik se nejvíce prokázal u pracujících na směny.
 • Senioři - Studie prokázaly, že u seniorů nad 60 let byl pokles přirozeně nacházejících se bakterií ve střevech až 1000 násobný oproti mladé populaci. Užívání probiotik může přispět k optimalizaci trávicího systému a posílení imunitního systému.
 • Ti, co užívají antibiotika - v případě, že užíváte antibiotika, užijte tento produkt 2-3 hodiny po užití antibiotik s malým jídlem.

Symbiotika (nový typ probiotik)

Probiotické kmeny (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidoobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Streptococcus thermophilus) jsme zkombinovali s prebiotickou* vlákninou, která zajistí výživu těchto kmenů a jejich následné množení ve střevech. Takto vzniká nový typ probiotik, které nazýváme SYMBIOTIKA.

*prebiotický – jsou to převážně pro člověka nestravitelné vlákniny, které jsou výživou pro dobré bakterie a střevní mikroflóru v našich střevech.

Prebiotická akáciová vláknina

Naše probiotika obsahují také prebiotickou akáciovou vlákninu, která dokáže vyživovat dobré probiotické bakterie v našich střevech a dokáže se udržet v celé délce střeva od začátku po konec po dobu až 48 hodin. Uvolňuje se 24 až 48 hodin v protikladu s ostatními typy vláknin, které se udrží pouze v první třetině tenkého střeva a uvolňují se jen 2 až 6 hodin, čímž se oslabuje jejich efekt. Jedná se o unikátní vlákninu, která se používala již v době faraonů 2000 let před Kristem.

Co jsou tyndalizovaná probiotika a v čem jsou výjimečné?

Tyndalizace je speciální tepelná úprava probiotik, při které se zachovávají jejich výhody a odstraňují se nevýhody.

Tyndalizovaná probiotika jsou odpovědí na problém, který máme s živými probiotiky - chceme-li zajistit jejich účinnost, je potřeba je skladovat v lednici. Tyndalizovaná probiotika můžete skladovat při pokojové teplotě do 25°C a ručíme za to, že až po dobu 24 měsíců si zachovají takový počet bakterií, jaký měli při výrobě.

Jejich hlavním znakem je vysoká odolnost, co přináší několik výhod:

 • Odolnost vůči vyšším teplotám.
 • Stabilitu v tekutinách.
 • Stabilitu v jemných gelech.
 • Zpracovatelnost i v jiných formách, ve kterých by jinak živá probiotika nedokázala přežít.

Bakteriální kmeny:

Při výrobě používáme osvědčené bakteriální kmeny:

 • Lactobacillus acidophilus
 • Lactobacillus casei
 • Lactobacillus plantarum
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Lactobacillus bulgaricus
 • Bifidoobacterium bifidum
 • Bifidobacterium lactis
 • Bifidobacterium breve
 • Bifidobacterium longum
 • Streptococcus thermophilus

Bifobacterium a Lactobacillus

Velmi odolné kmeny vůči kyselému prostředí v žaludku. Díky tomu se živé kultury probiotik dostanou v maximální míře do trávicího traktu, kde je cílové místo jejich působení.

Lactobacillus bulgaricus

Z dostupných studií amerických vědců se blahodárné účinky potvrdily v různých pro život důležitých oblastech: imunitní systém, tlusté střevo, tenké střevo či játra.

Streptococcus thermophilus

Studie provedená v australském Adelaide v roce 2009 také prokázala příznivé účinky, které má Streptococcus thermophilus při léčbě potkanů ​​trpících na mukositidu.

Jak je užívat + co v případě, že užíváte antibiotika

V našich probiotikách naleznete 10 probiotických kmenů a 10 miliard bakterií v denní dávce. Ta je velmi příjemná a to 2 kapsle denně. Důležité je užít tuto dávku spolu s jídlem nebo hned po jídle a v případě, že užíváte antibiotika, 2-3 hodiny po užití antibiotik s malým jídlem.

Celé složení a dávkování naleznete na fotografii nahoře (po hlavní fotografii produktu).

Disclaimer: Podle současné legislativy EU nesmíme uvádět podrobnější informace, které by ve Vás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku doplňků na stránce, kde se doplňky prodávají. Přestože se tyto přípravky užívaly tisíce let před přijetím nařízení č. 1/2003. 1924/2006 a pomohly velkému počtu lidí. Nesmíme již uvádět ani účinky doplňků, které jsou prokázané vědeckými výzkumy renomovaných institucí, pokud se nejedná o registrovaný lék (léčivo) farmaceutickou firmou. Víme však, že jste na tom „lépe“ než toto nařízení a že si umíte najít doplňující informace i na jiných, veřejně přístupných zdrojích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: