Co jste možná nevěděli: B-komplex

O co jde?

„Všechny vitaminy skupiny B účinkují společně – říkáme tomu synergické působení. To znamená, že při zvýšení přívodu jednoho vitaminu B stoupne v organisme potřeba ostatních vitaminů skupiny B.“
Jak se projevují nedostatky tohoto vitaminu?

„Projevuje se v celém organismu a ne jen výhradně v některých jeho částech, jako je tomu při nedostatku vitaminu A. Jedině při jeho velkém nedostatku se projeví u některé skupiny buněk větší poškození než u ostatních. Všeobecně můžeme posoudit dostatek vitaminu B v organismu podle vzhledu jazyka. 60% osob s těžkými změnami jazyka nedokáže produkovat dostatečné množství kyseliny solné v žaludku. Tvoření zažívacích enzymů u těchto osob je hluboko pod normálem. V těchto případech bývá zvykem užívat tabletky proti plynatosti, nadýmání a zažívacích poruch.
Ve skutečnosti stačí zvýšit příjem vitaminů skupiny B.“ [DAVIS, 2013:148,149] 

B-komplex je souhrnné označení pro vitaminy skupiny B. Jsou to ve vodě rozpustné vitaminy, které jsou důležité pro správné fungování organismu.

Výživový doplněk, který přispívá ke správnému fungování nervového systému a podporuje udržení zdravých červených krvinek. Komplex vitaminů skupiny B přispívá k udržení pokožky a sliznic, ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Speciální kombinace vitaminů ze skupiny B napomůže starat se o Vaši psychiku, přispěje ke snížení únavy a navíc podpoří imunitu.
Vitaminy skupiny B jsou důležité pro organismus.