Co jste možná nevěděli: Vitamin F

O co jde?

Vitamin F je rozpustný v tucích a tvoří jej nenasycené mastné kyseliny.

Co říkají odborníci?

„Olej pupalky dvouleté pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a vysoký krevní tlak. Pomůže snížit tělesnou hmotnost, mírní bolesti předcházející menstruaci, pomáhá zvládnout mírnější formy revmatoidní artritidy, zpomalí progresi sclerosis multiplex a uklidňuje hyperaktivní děti. Olej společně užíván se zinkem může léčít akné a zesiluje nehty.
Účinnou substancí v oleji pupalky dvouleté je kyselina gama-linolová, která je potřebná pro tvorbu prostaglandinů (látek podobných hormonům) – ty jsou nutné pro udržení zdraví.

Jinými slovy: nedostatek kyseliny vede ke snížené tvorbě prostaglandinů, což nepříznivě ovlivňuj fyzickou pohodu. Nenasycené tuky pomáhají v organismu spalovat nasycené tuky. Nadměrnou spotřebou cukrů stoupá potřeba vícenásobných nenasycených mastných kyselin. Brání ukládání cholesterolu v arteriích. Udržuje zdravou pleť a vlasy. Částečně chrání před škodlivými účinky rentgenových paprsků. Růst a normální funkci organismu podporuje cestou ovlivňování žláz a tím, že zvýší přechod kalcia do buněk.
Pomáhá zvládnout srdeční nemoci. Ulehčuje hubnutí zvýšeným spalováním nasycených tuků.“

Zdroj: MINDELL. E. 1994. Vitaminová Bible. Budapest: Gloria, 1994. s. 207, 92-93.

Související produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení