Vitamin B1 tiamin 100 mg - 60 kaps.

Bez alergenů, GMO a lepku
39 hodnocení
245 Kč 4,08 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023

Vitamín B1 pomáhá při stresových situacích a podporuje psychiku. Udržuje normální činnost nervového systému, svalů a srdce. Napomáhá zvládnutí nevolnosti po dobu letu a také při mořské nemoci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin B1

Vitamin B1 (thiamin) je ve vodě rozpustný. Stejně jako tomu je u všech vitamínů skupiny B, nelze v těle skladovat a jakýkoliv přebytek se okamžitě vyloučí, proto je nutný jeho každodenní příjem. Dávky se určují v mg.

Jeho potřeba roste při nemoci, při stresu, zvláště při operačních zákrocích. Někdy se nazývá také "chytrý vitamín", protože je nutný pro uspokojující nervovou činnost a vyrovnanou mysl.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergenů

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru

Čím Vitamin B1 prospívá?

  • podporuje růst
  • pomáhá při trávení (zvláště sacharidů)
  • zlepšuje nervovou činnost 
  • pomáhá při mořské nemoci (kinetóze)
  • reguluje důležité funkce jako kontrakce svalů a srdeční činnost
  • potlačuje bolesti zubů
  • přispívá k správnému metabolismu pro tvorbu energie
  • pomáhá při pásovém oparu
  • pomáhá při stresových situacích a podporuje normální psychiku a psychickou výkonnost

Speciální doporučení a tipy:

"Větší potřebu tohoto vitaminu mají kuřáci, pijáci alkoholu a osoby, které jedí převážně sacharidy. Stejně je tomu i u těhotných žen, kojících matek a u žen užívajících antikoncepci. Používáte-li po jídle anticida (léky, které neutralizují kyselinu v žaludku), ničí se tímto přípravkem Vitamin B1a je nutné brát doplňky. Potřeba roste při nahromadění situací, kde vzniká stres, například při onemocněních, úzkostech, úrazech, při vyčerpání, stejně jako po operacích."

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

Pro ještě lepší účinek doporučujeme dokoupit tyto produkty: B-komplex, Kyselina listová, Vitamin B12, Vitamin B5, Vitamin C.

 

Nevyplňujte toto pole:
MH Avatar autora 18.8.2021 08:05
Dobrý den, je možné brát 100mg po večeři pred spaním společně s magnesiem? Může to pomoci se špatným spánkem a nočními krečmi a buzením? Dle všeho to vypadá na dlouhodobý deficit vitamínu B1. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
D Avatar autora 29.9.2021 15:04
Dobrý den, ano je to možné a pozitivně to ovlivňuje tělo a máme s tím výborně výsledky. Doporučila bych ale magnesium brát společně s vápníkem. Vápník ovlivňuje i svaly, křeče a celkově pomáhá při nespavosti, takže je účinek ještě vyšší. Pokud byste měli zájem, zde jsou naše CalMag produkty https://www.drvitamin.cz/kategorie/kalmag/ Přeji hezký den.