Objednávky odesíláme obratem! :)

Vitamin B5 kyselina pantotenová 200 mg - 90 kaps.

Bez GMO a lepku
36 hodnocení
250 Kč 2,78 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
22.10.2021

Kyselina pantotenová pomáhá při hojení ran, potlačuje infekci podporou tvorby protilátek a tlumí toxické působení antibiotik. Také přispívá ke zdravé duševní výkonnosti, snížení vyčerpání a únavy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín B5 je znám nejdříve pod názvem kyselina pantotenová. Je rozpustný ve vodě. Název kyseliny pantothenové je odvozenina od řeckého slova "pantos - tj. všudypřítomný ". Vyskytuje se ve všech tkáních našeho těla a její funkce je nezastupitelná.Tento vitamin je velmi důležitý pro metabolické zpracování přijatých živin a nepostradatelný pro syntézu hormonů a cholesterolu.

Nejčastěji se kyselina pantotenová spojuje s metabolismem, kde hraje roli při rozkladu stravy, kterou jíte. Kyselina pantothenová je součástí koenzymu A, organické látky, která hraje rozhodující roli v mnoha buněčných metabolických drahách. Je také dobrým zdrojem energie, neboť sacharidy, které se uvolní, když vaše tělo rozkládá potravu, mohou být potom přeměněny na energii.

Čím Kyselina pantotenová prospívá?

  • pomáhá při hojení ran
  • potlačuje infekci podporou tvorby protilátek
  • pomáhá zvládat pooperační šok
  • snižuje únavu a vyčerpání
  • tlumí toxické působení antibiotik
  • snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů
  • přispívá ke zdravé duševní výkonnosti
  • pomáhá správné syntéze a látkové přeměně steroidních hormonu, vitaminu D a některých neurotransmiterů (chemická látka uvolňována z nervového zakončení na synapse. Synapse je místo styku mezi neurony nebo mezi neurony a jinými buňkami)
  • přispívá k správnému metabolismu pro tvorbu energie

Speciální doporučení a tipy:

"Jestliže vás často svědí nebo pálí ruce a chodidla, zkuste zvýšit příjem tohoto vitamínu, nejlépe v kombinaci celého B-komplexu. Osobám, které mají vysokou hladinu cholesterolu a snaží se ji regulovat, předepisují lékaři 1000mg kyseliny pantotenové denně. Snižuje negativní vliv opakovaných stresových situací. Stejná dávka tlumí bolesti při artritidy. Při alergických stavech poskytne tento vitamín a Vitamin C úlevu."

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindella)

Pro ještě lepší účinek doporučujeme dokoupit tyto produkty: B-komplex, Vitamin C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: