Vitamin B5 kyselina pantotenová 200mg

Kód: 86
25 hodnocení
258 Kč 2,87 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
2.12.2020

Kyselina pantotenová pomáhá při hojení ran, potlačuje infekci podporou tvorby protilátek a tlumí toxické působení antibiotik. Také přispívá ke zdravé duševní výkonnosti, snížení vyčerpání a únavy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamín B5 je znám nejdříve pod názvem kyselina pantotenová. Je rozpustný ve vodě. Název kyseliny pantothenové je odvozenina od řeckého slova "pantos - tj. všudypřítomný ". Vyskytuje se ve všech tkáních našeho těla a její funkce je nezastupitelná.Tento vitamin je velmi důležitý pro metabolické zpracování přijatých živin a nepostradatelný pro syntézu hormonů a cholesterolu.

Nejčastěji se kyselina pantotenová spojuje s metabolismem, kde hraje roli při rozkladu stravy, kterou jíte. Kyselina pantothenová je součástí koenzymu A, organické látky, která hraje rozhodující roli v mnoha buněčných metabolických drahách. Je také dobrým zdrojem energie, neboť sacharidy, které se uvolní, když vaše tělo rozkládá potravu, mohou být potom přeměněny na energii.

Čím Kyselina pantotenová prospívá?

- pomáhá při hojení ran
- potlačuje infekci podporou tvorby protilátek
- pomáhá zvládat pooperační šok
- snižuje únavu a vyčerpání
- tlumí toxické působení antibiotik
- snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů
- přispívá ke zdravé duševní výkonnosti
- pomáhá správné syntéze a látkové přeměně steroidních hormonu, vitaminu D a některých neurotransmiterů (chemická látka uvolňována z nervového zakončení na synapse. Synapse je místo styku mezi neurony nebo mezi neurony a jinými buňkami)
- přispívá k správnému metabolismu pro tvorbu energie

Speciální doporučení a tipy:

"Jestliže vás často svědí nebo pálí ruce a chodidla, zkuste zvýšit příjem tohoto vitamínu, nejlépe v kombinaci celého B-komplexu. Osobám, které mají vysokou hladinu cholesterolu a snaží se ji regulovat, předepisují lékaři 1000mg kyseliny pantotenové denně. Snižuje negativní vliv opakovaných stresových situací. Stejná dávka tlumí bolesti při artritidy. Při alergických stavech poskytne tento vitamín a Vitamin C úlevu."

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindella)

 

Výživové hodnoty:

  v 1 kapsli

       RHP *

 Vitamin B5 (kyselina pantotenová)  

    200 mg

      3 333 %

* Referenční  hodnota příjmu

* * Referenční  hodnota příjmu není  stanovená

 Složení: sójový olej, želatina, glycerol, včelí vosk, lecitin, čistá voda, oxid železa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: