Vitamin B5 kyselina pantotenová 200 mg - 90 kaps.

Bez GMO a lepku
55 hodnocení
290 Kč 3,22 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023

Kyselina pantotenová pomáhá při hojení ran, potlačuje infekci podporou tvorby protilátek a tlumí toxické působení antibiotik. Také přispívá ke zdravé duševní výkonnosti, snížení vyčerpání a únavy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin B5 kyselina pantotenová

Vitamín B5 je znám spíš pod názvem kyselina pantotenová. Je rozpustný ve vodě. Název kyseliny pantothenové je odvozenina od řeckého slova "pantos - tj. všudypřítomný ". Vyskytuje se ve všech tkáních našeho těla a její funkce je nezastupitelná.Tento vitamin je velmi důležitý pro metabolické zpracování přijatých živin a nepostradatelný pro syntézu hormonů a cholesterolu.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru

Nejčastěji se kyselina pantotenová spojuje s metabolismem, kde hraje roli při rozkladu stravy, kterou jíte. Kyselina pantothenová je součástí koenzymu A, organické látky, která hraje rozhodující roli v mnoha buněčných metabolických drahách. Je také dobrým zdrojem energie, neboť sacharidy, které se uvolní, když vaše tělo rozkládá potravu, mohou být potom přeměněny na energii.

Čím Kyselina pantotenová prospívá?

  • pomáhá při hojení ran
  • potlačuje infekci podporou tvorby protilátek
  • pomáhá zvládat pooperační šok
  • snižuje únavu a vyčerpání
  • tlumí toxické působení antibiotik
  • snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů
  • přispívá ke zdravé duševní výkonnosti
  • pomáhá správné syntéze a látkové přeměně steroidních hormonu, vitaminu D a některých neurotransmiterů (chemická látka uvolňována z nervového zakončení na synapse. Synapse je místo styku mezi neurony nebo mezi neurony a jinými buňkami)
  • přispívá k správnému metabolismu pro tvorbu energie

Speciální doporučení a tipy:

"Jestliže vás často svědí nebo pálí ruce a chodidla, zkuste zvýšit příjem tohoto vitamínu, nejlépe v kombinaci celého B-komplexu. Osobám, které mají vysokou hladinu cholesterolu a snaží se ji regulovat, předepisují lékaři 1000mg kyseliny pantotenové denně. Snižuje negativní vliv opakovaných stresových situací. Stejná dávka tlumí bolesti při artritidy. Při alergických stavech poskytne tento vitamín a Vitamin C úlevu."

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindella)

Pro ještě lepší účinek doporučujeme dokoupit tyto produkty: B-komplex, Vitamin C.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: