Vitamin B5 kyselina pantotenová 200 mg - 90 kaps.

Bez GMO a lepku
56 hodnocení
290 Kč 3,22 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
28.2.2024

Kyselina pantotenová přispívá ke zdravé duševní výkonnosti, snížení vyčerpání a únavy. Také přispívá ke správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin B5 kyselina pantotenová

Vitamín B5 je znám spíš pod názvem kyselina pantotenová. Je rozpustný ve vodě. Název kyseliny pantothenové je odvozenina od řeckého slova "pantos - tj. všudypřítomný ". Vyskytuje se ve všech tkáních našeho těla a její funkce je nezastupitelná. Tento vitamin je podstatný pro metabolické zpracování přijatých živin a nepostradatelný pro syntézu hormonů a cholesterolu.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru

Nejčastěji se kyselina pantotenová spojuje s metabolismem, kde hraje roli při rozkladu stravy, kterou jíte. Kyselina pantothenová je součástí koenzymu A, organické látky, která hraje rozhodující roli v mnoha buněčných metabolických drahách. Je také dobrým zdrojem energie, neboť sacharidy, které se uvolní, když vaše tělo rozkládá potravu, mohou být potom přeměněny na energii.

Čím Kyselina pantotenová prospívá?

  • přispívá ke správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie
  • přispívá ke správné syntéze a látkové přeměně steroidních hormonů a vitamínu D
  • přispívá ke snížení vyčerpání a únavy
  • přispívá ke zdravé duševní výkonnosti

Pro ještě lepší účinek doporučujeme dokoupit tyto produkty: B-komplex, Vitamin C.

Disclaimer:  Podle současné legislativy EU nesmíme uvádět podrobnější informace, které by ve Vás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku doplňků na stránce, kde se doplňky prodávají. Přestože se tyto přípravky užívaly tisíce let před přijetím nařízení č. 1/2003. 1924/2006 a pomohly velkému počtu lidí. Nesmíme již uvádět ani účinky doplňků, které jsou prokázané vědeckými výzkumy renomovaných institucí, pokud se nejedná o registrovaný lék (léčivo) farmaceutickou firmou. Víme však, že jste na tom „lépe“ než toto nařízení a že si umíte najít doplňující informace i na jiných, veřejně přístupných zdrojích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: