Vitamin B5 kyselina pantotenová 200mg

Kód: 86
23 hodnocení
258 Kč 2,87 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
1.10.2020

Kyselina pantotenová přispívá k správnému metabolismu pro tvorbu energie správné syntéze a látkové přeměně steroidních hormonů, vitaminu D. Také přispívá zdravé duševní výkonnosti, snížení vyčerpání a únavy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kyselina pantothenová přispívá k:
- správnému metabolismu pro tvorbu energie;
- správné syntéze a látkové přeměně steroidních hormonů, vitaminu D a některých neurotransmiterů (je to chemická látka uvolňovaná z nervového zakončení na synapsi. Synapse je místo styku mezi neurony nebo mezi neurony a jinými buňkami);
- zdravé duševní výkonnosti;
- snížení vyčerpání a únavy.

Nejčastěji se kyselina pantotenová spojuje s metabolismem, kde hraje roli při rozkladu stravy, kterou jíte. Kyselina pantothenová je součástí koenzymu A, organické látky, která hraje rozhodující roli v mnoha buněčných metabolických drahách. Je také dobrým zdrojem energie, neboť sacharidy, které se uvolní, když vaše tělo rozkládá potravu, mohou být potom přeměněny na energii.

Vitamín B5 je znám nejdříve pod názvem kyselina pantotenová. Název kyseliny pantothenové je odvozenina od řeckého slova "pantos - tj. všudypřítomný ". Vyskytuje se ve všech tkáních našeho těla a její funkce je nezastupitelná.Tento vitamin je velmi důležitý pro metabolické zpracování přijatých živin a nepostradatelný pro syntézu hormonů a cholesterolu.

 

Výživové hodnoty:

  v 1 kapsli

       RHP *

 Vitamin B5 (kyselina pantotenová)  

    200 mg

      3 333 %

* Referenční  hodnota příjmu

* * Referenční  hodnota příjmu není  stanovená

 Složení: sójový olej, želatina, glycerol, včelí vosk, lecitin, čistá voda, oxid železa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: