Vitamin B12 kyanokobalamin 500 mcg - 100 kaps.

Bez alergenů, GMO a lepku
24 hodnocení
265 Kč 2,65 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.6.2024

Vitamin B12 pomáhá ke správné tvorbě červených krvinek a pozitivně přispívá v procesu dělení buněk. Také se podílí na tvorbě energie, správné činnosti nervového a imunitního systému, odstranění stavů únavy a vyčerpání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin B12

Vitamin B12 (kyanokobalamin/kobalamin) je vitamin skupiny B rozpustný ve vodě a je účinný i v malých dávkách. Jediný vitamin, který také obsahuje i minerální složku a také je jediným vitaminem skupiny B, který může být skladován v těle, jeho zásoby vydrží až 3 roky.

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergenů

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru

Dieta s vyšším obsahem kyseliny listové a nízkým B1, což je typická vegetariánská strava, vyvolává po delší době nedostatek vitaminu B12. Príznaky nedostatku se objevují až po době, když jsou všechny zásoby vyčerpány. V potravě se tento vitamin vyskytuje výhradě v mase a jiných animálních produktech, především v mléce, v rostlinné stravě se prakticky nevyskytuje.

Čím Vitamin B12 prospívá?

  • přispívá ke správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie
  • přispívá ke správnému fungování nervového systému 
  • přispívá ke správné látkové přeměně homocysteinu
  • přispívá ke správné tvorbě červených krvinek
  • přispívá ke správnému fungování imunitního systému
  • přispívá ke snížení vyčerpání a únavy
  • hraje roli v procesu dělení buněk

Pro ještě lepší účinek doporučujeme dokoupit tyto produkty: B-komplex, Vitamin A, Vitamin C, Vitamin E.

Disclaimer: Podle současné legislativy EU nesmíme uvádět podrobnější informace, které by ve Vás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku doplňků na stránce, kde se doplňky prodávají. Přestože se tyto přípravky užívaly tisíce let před přijetím nařízení č. 1/2003. 1924/2006 a pomohly velkému počtu lidí. Nesmíme již uvádět ani účinky doplňků, které jsou prokázané vědeckými výzkumy renomovaných institucí, pokud se nejedná o registrovaný lék (léčivo) farmaceutickou firmou. Víme však, že jste na tom „lépe“ než toto nařízení a že si umíte najít doplňující informace i na jiných, veřejně přístupných zdrojích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: