Vápník + Hořčík + D3 - vysoce vstřebatelný (tekutý v kapslích)

Kód: 314
Akce Novinka
1 hodnocení
300 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.11.2020

Vysoká vstřebatelnost, lehké polykání. Vápník je nezbytný pro zdravý růst a udržení zdravých kostí, svalů a zubů. Hořčík přispívá k správnému metabolismu pro tvorbu energie a správnému fungování svalů. Vitamin D napomáhá vstřebávání vápníku, jeho uchovávání a využití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoká vstřebatelnost, lehké polykání. Vápník je nezbytný pro zdravý růst a udržení zdravých kostí a zubů, přispívá ke správné srážlivosti krve a k látkové přeměně, která je důležitá pro tvorbu energie. Hořčík přispívá k správnému metabolismu pro tvorbu energie a správnému fungování svalů. Vitamin D napomáhá vstřebávání vápníku, jeho uchovávání a využití.

Citrát vápenatý - Doplňky, které obsahují citrát vápentý se vstřebávají lépe jako uhličitan vápenatý a také mají lepší biologickou dostupnost (míra, do jaké organizmus využije podanou látku). Tento produkt obsahuje poměrně malé množství aktivní látky, ale díky vysoké biologické dostupnosti a vstřebatelnosti si z toho množství dokáže tělo většinu vzít a použít, co se u jiných formách vápníku neděje. Podle studií je to až o 40% více ve srovnání s uhličitanem. Velkou výhodou je, že se vstřebává stejně dobře ať už se užije nalačno nebo s jídlem. Tato forma se speciálně doporučuje pro lidi, kteří mají nízký obsah kyseliny žaludeční, užívají léky na pálení žáhy, mají problémy s trávicí soustavou, zánětlivá onemocnění střev nebo mají poruchy vstřebávání vitaminů a jiných látek.

Čím vápník prospívá?

- udržuje kosti pevné a zuby zdravé
- snižuje riziko zlomenin a řídnutí kostí
- snižuje riziko rakoviny tlustého střeva
- zajišťuje pravidelnou srdeční činnost
- pomáhá proti nespavosti a křečích (svalových, menstruačních)
- podporuje zdravou regeneraci a činnost svalů a pomáhá udržovat tělesnou váhu
- přispívá ke správné srážlivosti krve a k látkové přeměně, která je důležitá pro tvorbu energie

Při přechodu (menopauze) u žen potřeba vápníku stoupá. Jeho nedostatek může způsobit podrážděnost, návaly horka, noční pocení, křeče v nohou, duševní depresi. Během posledního týdne před menstruací má žena zvýšenou spotřebu vápníku, což způsobuje nervové napětí, podrážděnost a až duševní depresi. Kalcium a magnesium však musí být mimo toho ve správném poměru, jinak se v moči objeví ztráta jednoho z nich a opět vznikají podmínky pro vytvoření kamenů. Při chronických bolestech může pomoci vápník, uplatní se i při menstruačních křečích. Vápník pomáhá dospívajícím, kteří trpí "růstovými bolestmi".

Čím hořčík prospívá?

- preventivně působí proti svalovým křečím
- pomáhá spalovat tuk a uvolňuje energii
- pomáhá při depresivních stavech
- pomáhá zachovat správnou hladinu cholesterolu, udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí proti infarktu
- působí proti předčasnému porodu a potratu
- pomáhá při PMS (premenstruačním syndromu)
- v kombinaci s vápníkem působí jako přirozený uklidňující prostředek
- ulevuje od úporné bolesti v krku při angíně

Speciální doporučení:
Pijete-li častěji alkohol, dbejte na dostatečný přívod hořčíku. Jste-li pravidelně po práci vyčerpaný, chybí vám pravděpodobně dostatek hořčíku. Ženy užívající antikoncepční pilulky nebo estrogen by měly také přijímat více hořčíku. Trpíte-li diabetem komplikovaným navíc rezistencí na inzulín, pak hojnost hořčíku ve stravě vám pomůže snižovat krevní tlak. Hořčík samotný může vyvolat průjem, proto ho užívejte v kombinaci s vápníkem nebo multivitaminovým doplňkem.

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

 

Výživové hodnoty:

    v 1 kapsli

  % RHP*

Vápník (citrát vápenatý)

50 mg

6,25 %

Hořčík (citrát hořečnatý)

25 mg

6,67 %

Vitamin D3 (cholekalciferol)

400 IU/10µg

200%

 

*   Referenční hodnota příjmu

** Referenční hodnota příjmu není stanovená

Složení: sójový olej, želatina, glycerin, lecitin, včelí vosk, voda, oxid titaničitý

Dávkování: 2 kapsle denně s jídlem

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Děti, těhotné a kojící ženy a každý, kdo je pod dohledem lékaře, může tento produkt užívat až po dohodě s lékařem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: