5 tipů, jak si udržet energii a motivaci celý rok

Je tu opět nový rok a s ním přichází i nával novoročních předsevzetí. Nový rok = nový začátek a proto se většina z nás rozhodne využít toto "čisté plátno" a stanovují si různé cíle a plány na nejbližší měsíce. První týdny vypadají nadějně, opravdu se nám daří pravidelně cvičit, omezovat alkohol nebo se každý den vzdělávat... No čas plyne a my se od našich cílů vzdalujeme a najednou jsme tam, kde jsme byli. Zlozvyky a zhubnuté kila jsou zpět a na rozečtené knize je vrstva prachu. Zdá se vám tento scénář známý? Nebojte se, tento rok vám to půjde lépe. Přinášíme vám 5 tipů, jak si udržet energii a motivaci celý rok.

3_1

1. Připravte si plán

Dáte si předsevzetí, že chcete zhubnout 10 kilo. To je sice super, ale bez plánu to nepůjde. Sepište si konkrétní kroky, jak se k tomuto cíli dopracujete (zaplatíte si permanentku do fitka, upravíte stravu, každý den projdete 5 km, ...) a stanovte si termín, do kdy ho chcete splnit. Bez plánu zůstane vaše předsevzetí pouze přáním a vy budete smutný ze selhání.

2. Řekněte někomu o svém cíli

Řekněte kamarádce, jaké cíle jste si stanovili. Díky tomu budete mít nad sebou kontrolu a budete cítit větší zodpovědnost za to, abyste své cíle splnili. Navíc vás může motivovat a "kopnout do zadku" v případě, že budete zahálet. A možná nakonec motivujete i vy ji a ona se k vám přidá. :)

2_2

3. Dokončujte rozdělané věci

Určitě se vám už stalo, že vám ležela na stole několik týdnů úloha, kterou jste stále odkládali, nechtělo se vám do toho pustit a bralo vám pozornost. Když jste se konečně rozhodli to vyřešit a dokončit, to byla úleva, co? Čím více máte takový věci rozdělaných, tím více pozornosti vám to bere a tím méně energie máte. Myslete na to při svých cílech a dokončujte je předtím, než se pustíte do něčeho dalšího.

4. Energie pro tělo = vitamíny

Výživná strava je to, co zajistí, že vaše tělo bude mít každý den dost energie na dosahování cílů. Kromě ovoce a zeleniny doporučujeme kvalitní Multi Vitamineral, který pomáhá snižovat únavu a vyčerpání a dodává energii na celý den.

5. Mějte cíl na očích

Napište si váš cíl někde, kde ho budete každý den vidět. Budete ho mít na zřeteli a připomene vám, že na něm máte pravidelně pracovat.

A samozřejmě, hlavně si celý ten proces užijte. Dosahování a dosažení toho, co jste si umínili, přináší skutečné štěstí a zvyšuje vaši sebedůvěru. Ať už jste si stanovili jakýkoliv cíl, držíme vám palce při jeho dosahování.

  Koupit Multivitamin

 

Pokud se vám článek líbí, nezapomeňte se o něj podělit s přáteli. Stačí kliknout na tlačítko SDÍLET níže. 
 1_2

Zdroj obrázků: Canva.com