5 tipů, jak si chránit a udržet zdraví v létě

Léto je v plném proudu a všichni se snaží užít si tento čas naplno. Existují však nástrahy, které vám ho mohou znepříjemnit. Přinášíme vám proto 5 tipů jak si chránit a udržet zdraví v létě.

leto

  1. Pijte hodně vody - v létě hrozí dehydratace organismu mnohem více než v jiném období. Hodně se potíme a to způsobuje vyplavování vody z těla. Dodatečný přísun vody zabrání přehřátí těla a tedy žádný nepříjemný úpal nehrozí. Nezapomínejte proto na pitný režim. Poznámka: Káva a alkohol organismus spíše dehydratují, proto bychom je neměli započítávat do denního příjmu tekutin.
  2. Dopřejte si vitamíny v ovoci a zelenině - léto je období, kdy je i v našich končinách množství čerstvého a kvalitního ovoce a zeleniny. Jahody, borůvky, meruňky, broskve, rajčata, hrášek atd. jsou plné vitamínů a jiných antioxidantů a navíc vás ještě i osvěží. Dejte přednost ovoci a zelenině, která byla vypěstována na našem území.
  3. Chraňte se před ostrým sluncem - pokud je to možné, zkuste se slunečním paprskům vyhýbat v čase mezi 11. a 15. hodinou. Pokud se slunci nemůžete z jakéhokoliv důvodu vyhnout, mějte alespoň přikrývku hlavy, natřete se opalovacím krémem, zvyšte příjem vody a doplňujte minerály, které se z těla rychle vyplavují potem (hlavně draslík a sodík).
  4. Aloe vera a Vitamin E na popáleniny - pokud jste to na slunci přehnali a máte spálenou pokožku, dobrým řešením je natřít se gelem z Aloe vera, který příjemně zchladí a následně Vitamínem E, který urychlí hojení. Pokud chcete být fit co nejrychleji, zkuste navýšit i dávky Vitamínu C, který také pomáhá hojení ran.
  5. Při bolesti hlavy nemusíte hned sahat po lécích - jestli vás začíná bolet hlava, důvodem je často dehydratace, úpal nebo málo minerálů v těle. Toto se dá snadno zvládnout doplněním vody, draslíku a sodíku, které se z těla vyplavily pocením.

 
Budeme moc rádi, pokud vám naše tipy pomohou užít si léto bez starostí. Věříme, že si odpočinete a načerpáte mnoho sil a inspirace na další měsíce.

 

Pokud se vám článek líbí, nezapomeňte se o něj podělit s přáteli. Stačí kliknout na tlačítko SDÍLET níže. 

melon

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení