Menstruace po porodu - jak ji obnovit?

Porod je krásný, ale také velmi náročný moment v životě ženy. Získává novou celoživotní roli - roli matky - se kterou přichází mnoho změn. S těmi psychickými se žena dokáže vyrovnat díky opoře partnera nebo rodiny, ale co ty fyzické a hormonální? Tělo během těhotenství a následného kojení (laktace) dostává dost zabrat. A právě s tímto je spojena nepravidelná, resp. žádná menstruace po porodu. Takže jak obnovit menstruaci po porodu si řekneme v následujících řádcích.

Je zcela běžné, že menstruace se první měsíce (někdy i rok) neobjeví, takže pokud nepociťujete křeče v podbřišku nebo jiné zvláštnosti a menstruaci stále nemáte i několik měsíců po porodu, není důvod k panice. Často dokonce dochází ke zmenšení poprsí a vaječníků vlivem hormonů. V případě závažných tělesných změn se však neváhejte obrátit na svého lékaře, který vám určitě pomůže.

pôrod

Způsob, jak cyklus rychleji vrátit je jednoznačně vyvážená strava a dostatek odpočinku. Tělo se dokáže s těmito změnami vyrovnat samo, pokud má dostatek vitamínů a živin na fungování.

Doplňky stravy, které jsou prospěšné v časech nepravidelné menstruace:

  1. Vitamin B12 - ovládá tvorbu a likvidaci červených krvinek, zabraňuje vzniku chudokrevnosti.
  2. Kyselina listová - zvyšuje tvorbu mléka, má vliv na správný vývin miminka, pomáhá potlačovat chudokrevnost.
  3. Vitamín E - snižuje srážlivost a rozpouští krevní sraženiny, brání vzniku křečí, snižuje krevní tlak, Působí příznivě při sklonech k potratu.
  4. Vápník - pomáhá udržovat tělesnou váhu, pomáhá proti nespavosti, efektivně bojuje s křečemi, účastní se na vstřebávání železa.


Zmíněné vitamíny a minerál dokáží pomoci ženám při snahách o navrácení menstruace po porodu nebo při nepravidelných cyklech. Našim zákaznicím se menstruace vrátila, když začali jíst pravidelně zdravá jídla doplněné o výše zmíněné doplňky stravy. Doufáme, že vám tyto rady pomohou a váš cyklus se opět ustálí.

Více info o menstruaci ZDE

Více info o těhotenství a mateřství ZDE


Pokud se vám článek líbí, nezapomeňte se o něj podělit s přáteli. Stačí kliknout na tlačítko SDÍLET níže. 

menstruace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení