Draslík 99mg

Kód: 62
12 hodnocení
307 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.11.2020

Draslík je minerál, který přispívá ke správnému fungování svalů a nervového systému. Podílí se na odstraňování odpadních látek z těla. Jeho potřeba se mnohonásobně zvyšuje při fyzickém i mentálním stresu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Draslík je minerál, který přispívá ke správnému fungování svalů a nervového systému. Podílí se na odstraňování odpadních látek z těla. Jeho potřeba se mnohonásobně zvyšuje při fyzickém i mentálním stresu.

Čím draslík prospívá?

- přispívá ke správnému fungování svalů a nervového systému
- podílí se na odstraňování odpadních látek z těla
- jeho potřeba se mnohonásobně zvyšuje při fyzickém i mentálním stresu
- snižuje krevní tlak
- pomáhá při alergii

Speciální doporučení a tipy:

"Pokud pijete často kávu, můžete mít nedostatek draslíku projevující se nadměrnou únavou, kterou se budete možná snažit zahrnout další kávou. Chroničtí pijáci kávy a lidé pociťující trvale hlad a touhu po sladkém mohou své obtíže potlačit větším příjmem draslíku. Při snaze o váhové úbytky pomocí nízkosacharidové diety ztrácíte nejen tuk a vodu, ale také draslík spolu se svalovou bílkovinou. Poznáte to podle svalové slabosti a poruch dráždivosti. Draslík se vylučuje močí, u osob s poruchami ledvin jeho hladina může stoupat, proto tito nemocní musí omezit ve stravě jeho příjem."

„Příliš velký příjem sodíku způsobuje ztrátu draslíku z těla. Draslík potřebují mnohé enzymy a bez něho nemůže být glukóza přeměněná ani na energii ani na glykogen. Svaly se nedokáží smršťovat, vznikají obrny a vodní edémy. Při jeho nedostatku nastane obrna nohou na několik hodin až několik dní. Bylo zjištěno, že např. koliky u kojenců se objevují výhradně při nízké hladině draslíku v krvi, a že je možné je bezpečně odstranit podáváním draslíku a vyloučením konzervované kojenecké výživy. Při nedostatku draslíku stoupá krevní tlak. Pravděpodobně největší škody z nedostatku draslíku jsou na srdci.
Podobné změny nastávají i při nedostatku hořčíku, protože bez hořčíku si organismus neumí udržet draslík. Nedostatek draslíku může proto způsobit i nedostatek hořčíku.“

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

 

Výživové hodnoty:

 v 1 kapsli

  % RHP*

Draslík (glukonát draselný)

99mg

4,95 %

 

*   Referenční hodnota příjmu

** Referenční hodnota příjmu není stanovená

 

SLOŽENÍ:  pomocné látky: stearan hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, želatinová kapsle: želatina, glycerol, voda

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: