Co jste možná nevěděli: Vitamin B3

O co jde?

Niacin, kyselina nikotinová, vitamin B3, je jedním z vitaminů skupiny B. Tento vitamin je důležitý k uvolňování energie ze sacharidů. Niacin  podporuje funkci zažívacího ústrojí, kůže a nervů.  Stejně  má nenahraditelnou úlohu při přeměně potravy na energi. Niacin je rozpustný ve vodě. Patří do komplexu B vitaminů. Známé je jeho označení jako vitamin B3. 

Co říkají odborníci?

„Nedostatek niacínu vede ke změnám osobnosti. Potřebujeme jej pro normální činnost mozku a periferního nervového systému.
Pomáhá udržet zdravý trávicí systém, zmírňuje poruchy trávení. Při použití máme zdravou a hebkou kůži. Zmírňuje nebo brání vzniku migrenózních bolestí hlavy. Podporuje krevní oběh a snižuje vysoký krevní tlak. Zmírňuje některé průjmové ataky. Zmenšuje nepříjemné závratě. Zlepšeným využitím potravy zvyšuje energetický příjem. Pomáha odstranit vředové bolesti a nepříjemný zápach z úst. Snižuje hladinu cholesterol a triglyceridů.
Niacin může vyvolat zčervenání. Zčervenání můžete potlačit současným užitím stejného množství inositolu po jídle.“ 

Zdroj: MINDELL. E. 1994. Vitaminová Bible.  Budapest: Gloria, 1994. s. 101-104

Související produkty

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení