Vitamin D3 1000 IU (vegan) - 90 kaps.

Novinka Vegan Bez alergenů, GMO a lepku
11 hodnocení
280 Kč 3,11 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023

Vitamin D přispívá k udržení zdravých kostí, zubů a správného fungování svalů, podílí se na fungovaní imunitního systému a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Pomáhá uklidňovat nervy, dopomáhá ke zdravému spánku a snižuje citlivost na bolest.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vitamin D je rozpustný v tucích, lze ho získat jednoduchým způsobem, a sice ozářením sluncem nebo v potravě. Ultrafialové sluneční paprsky působí na provitamin uložený v hlubších vrstvách kůže, který se tak změní na vitamin a vstřebá se. Pokud se užívá ústní cestou, je resorbován ve střevech spolu s tuky. Smog a mraky snižují účinnost ultrafialového záření a tím i vznik tohoto vitamínu v kůži. Ve tmě se také samozřejmě přestává tvořit. Množství se vyjadřuje v mezinárodních jednotkách (IU). 

icon_vegan  Vegan

icon_GMO  Bez GMO
 
icon_bez alergenov  Bez alergenů

icon_gluten  Bez lepku

icon_cukr  Bez cukru
 

Čím Vitamin D prospívá?

  • ovládá resorpci a ukládání vápníku a fosforu v kostech a zubech a tím zvyšuje jejich pevnost (Mírný nedostatek vitaminu D způsobuje u lidí nepravidelné a křivé zuby)
  • pokud je užíván spolu s Vitaminem A a Vitaminem C je prevencí proti virózám z nachlazení
  • přispívá k udržení zdravých kostí, zubů a správného fungování svalů
  • podílí se na fungovaní imunitního systému
  • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
  • pomáhá v léčení zánětu spojivek
  • pomáhá uklidňovat nervy, dopomáhá ke zdravému spánku a snižuje citlivost na bolest

Vitamin D - Speciální doporučení a tipy:

"Pro obyvatele velkých měst a oblastí se silným znečištěným ovzduším je vhodný vyšší příjem vitaminu D. Stejně tak i ti, kteří pracují v noci nebo pobývají jen omezeně na denním světle. Užíváte-li léky proti epilepsii, zvyšte příjem Vitaminu D. Ženy užívající antikoncepční tablety potřebují také více vitaminu D. Účinek Vitaminu D se projeví nejlépe s vitaminem A, cholinem, vápníkem a fosforem. Návaly tepla, noční pocení, křeče v nohou,podrážděnost, nervozita, duševní deprese, jsou mylně považované za známky přechodu (menopauzy). Ve skutečnosti jsou důsledkem nedostatku vitaminu D a vápníku, jejichž potřeba je v období přechodu zvýšená. Vitamin D pomáhá i proti zubnímu kazu, taktéž má podstatnou úlohu při předcházení paradentóze. Při paradentóze zarudnou dásně a zuby se postupně uvolňují až do vypadnutí.“ 

 „Vitamin D zlepšuje vstřebávání kalcia ve střevě, snižuje vylučování kalcia, fixuje kalcium v kostech a ovlivňuje především hormonální systém, který řídí zabudování kalcia. Vitamin D a kalcium jsou bezpodmínečně zapotřebí pro budování kostí. Především starší lidé potřebují vitamin D, protože v kůži vytvářejí již jen polovinu vitaminu D.“ 

„Vitamin D napomáhá vstřebávání vápníku, jeho uchování a  využití. Vápník potřebují i dospělí. Pomáhá uklidňovat nervy, dopomáhá k zdravému spánku a snižuje citlivost na bolest. Z nedostatku vitaminu D křehnou kosti, lehce se lámou a pacienti v nich mívají často bolesti, které mylně připisují revmatismu. Taktéž zlomeniny se velmi těžko hojí. Nedostatek vitaminu D způsobuje nedostatek vápníku v kostech. Může též dojít k svalovým křečím. Mírný nedostatek vitaminu D způsobuje u lidí následující změny, mají nepravidelné a křivé zuby. Vitamin D může být vstřebávaný do krve jen za přítomnosti tuku. Optimální dávka vitaminu D je podle výzkumu pro dospělé asi mezi 2 000 až 5 000 jed. denně. Pilulky vitaminu D dokáže organismus vstřebat až po 12. roku života. Vitamin A a D je ve vodním roztoku prakticky neúčinný."

(Zdroje: Knihy od Adelle Davis a Earl Mindell)

Celé složení a dávkování naleznete na fotografii nahoře (po hlavní fotografii produktu).

Pro ještě lepší účinek doporučujeme dokoupit tyto produkty: Vitamin A, Vitamin C, B-komplex, Lecitin

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: